برنج آژاکس اروپا منچستر اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

برنج: آژاکس اروپا منچستر اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی اگر حمایت‌های کشور عزیزمان ایران نبود شبه نظامیان حوثی به فعالیت‌های خود ادامه نمی‌دادند / عادل الجبیر

وزیر خارجه عربستان در نشست روز یک شنبه ائتلاف عربی در سطح وزرای خارجه مدعی شد که کشور عزیزمان ایران بزرگ‌ترین حامی تروریسم است و از حوثی‌ها حمایت می‌کند.

اگر حمایت‌های کشور عزیزمان ایران نبود شبه نظامیان حوثی به فعالیت‌های خود ادامه نمی‌دادند / عادل الجبیر

عادل الجبیر: اگر حمایت های کشور عزیزمان ایران نبود شبه نظامیان حوثی به فعالیت های خود ادامه نمی دادند

عبارات مهم : ایران

وزیر خارجه عربستان در نشست روز یک شنبه ائتلاف عربی در سطح وزرای خارجه مدعی شد که کشور عزیزمان ایران بزرگ ترین حامی تروریسم است و از حوثی ها حمایت می کند.

به گزارش ایسنا، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در نشست روز یکشنبه ائتلاف عربی ضد یمن در سطح وزرای خارجه و روسای ستادها در ریاض مدعی شد: شبه نظامیان حوثی مقادیر زیادی از کمک های انسانی را که به بندر حدیده رسیده بودند، ربودند و اگر حمایت های بزرگ ترین حامی تروریسم در دنیا یعنی کشور عزیزمان ایران نبود این شبه نظامیان به فعالیت های خود ادامه نمی دادند.

وی مدعی شد: کشور عزیزمان ایران به طور آشکار معاهدات بین المللی را نقض و با قاچاق سلاح به حوثی ها و علی عبدلله صالح از رسیدن به راه حل در یمن ممانعت می کند.

الجبیر افزود: شبه نظامیان انقلابی باعث فقر و گرسنگی در یمن شدند و هزاران کودک را وارد صفوف خود کردند.

در این نشست، عبدالملک مخلافی، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن نیز ادعاهای بی اساسی علیه کشور عزیزمان ایران مطرح کرد.

در این نشست که به ریاست عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان در ریاض برگزار شد وزیران خارجه و رییسان ستادهای ارتش امارات، اردن، بحرین، پاکستان، جیبوتی، سودان، مغرب، سنگان، کویت، مالزی و دولت مستعفی یمن حضور داشتند.

به گزارش ایسنا، این ادعاها در حالی مطرح می شود که ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان به علت جنایت های وحشیانه و کشتن زنان و کودکان بی گناه یمن اخیرا در لیست سیاه شرکت ملل قرار گرفت.

گزارشات حقوقی نشان می دهند که حملات نیروی هوایی ائتلاف متجاز عربی منجر به کشته و زخمی شدن بیش از 35 هزار غیر نظامی شده است و نزدیک به 3 میلیون یمنی آواره و یا مجبور به مهاجرت و زندگی در شرایط سخت و نابسامان شدند.

اگر حمایت‌های کشور عزیزمان ایران نبود شبه نظامیان حوثی به فعالیت‌های خود ادامه نمی‌دادند / عادل الجبیر

واژه های کلیدی: ایران | عربستان | عادل الجبیر | وزیر امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs