برنج آژاکس اروپا منچستر اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

برنج: آژاکس اروپا منچستر اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اگر اطلاعات احمدی نژاد درست است آیا به ان توجه نمی شود؟اگر دروغ است چرا…؟

اینکه در دومین هفته دیماه یکباره به صورت زنجیره ای در ده ها شهر کوچک و بزرگ اغتشاش می شود، نباید امر کوچکی تلقی شود. چقدر از ریشه های این اغتشاش، اطلاعات واقعی

اگر اطلاعات احمدی نژاد درست است آیا به ان توجه نمی شود؟اگر دروغ است چرا...؟

اگر اطلاعات احمدی نژاد درست است آیا به ان توجه نمی شود؟اگر دروغ است چرا…؟

عبارات مهم : برخورد

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

اگر اطلاعات احمدی نژاد درست است آیا به ان توجه نمی شود؟اگر دروغ است چرا…؟

اینکه در دومین هفته دیماه یکباره به صورت زنجیره ای در ده ها شهر کوچک و بزرگ اغتشاش می شود، نباید امر کوچکی تلقی شود. چقدر از ریشه های این اغتشاش، اطلاعات واقعی در اختیار داریم؟ آیا مسئولان امنیتی کشور راجع به این اغتشاش ها آینده نگری نداشتند؟ آیا هنوز به مردم اطلاعات دقیق و روشنی راجع به این عنوان داده نشده؟ آیا اینها را نباید به معنای بی توجهی به آنچه در زیر پوست جامعه می گذرد دانست؟

واقعه محله پاسداران تهران، چه خاستگاهی داشت؟ تقدیر از نیروی انتظامی به خاطر خویشتن داری و برخورد صبورانه با شورشگران پنهان شده است پشت صورت دراویش البته کار درستی هست، ولی کاویدن اصل ماجرا کاری درست تر است که نباید فراموش شود. محاکمه و مجازات سریع جانیان این واقعه و برخورد قاطع و قانونی با عوامل آن نیز مورد نیاز هست، ولی اینها هیچکدام جای تحلیل دقیق اصل ماجرا و چگونگی به وجود آمدن آن را نمی گیرند.

اینکه در دومین هفته دیماه یکباره به صورت زنجیره ای در ده ها شهر کوچک و بزرگ اغتشاش می شود، نباید امر کوچکی تلقی شود. چقدر از ریشه های این اغتشاش، اطلاعات واقعی

آیا کسی تاکنون به صورت رسمی و از جایگاه مسئولیت امنیتی کشور از آقای وزیر کشور پرسیده است آیا جریان دراویش را یک جریان بزرگ دانسته است؟ اصولاً آیا اطلاعات روشنی راجع به چرائی به وجود آمدن این واقعه به مردم داده نمی شود؟ این، ناشی از ضعف اطلاع رسانی است یا توصیه دیگری وجود دارد؟ مردمی که جهت این پرسش ها پاسخی نمی یابند در برخورد با موارد مشابه که در شرایط کنونی بعید نیست پیش بیاید چه کنند؟

بعد از چند ماه هنوز مال باختگان موسسات اعتباری به تجمعاتشان در برابر مجلس شورای اسلامی و سایر مراکز ادامه می دهند. برخوردهای انفعالی با تخلفات صورت گرفته به وسیله موسسات مالی و اعتباری و همینطور با کسانی که به طمع سود زیاد به این موسسات اعتماد کردند، این مسئله را همچنان لاینحل باقی گذاشته هست. پرداخت پول به مال باختگان از جیب ملت، راه حل اساسی نیست، بلکه فقط یک قرص تسکین دهنده دردی است که قبل از هر چیز باید ریشه آن آشنا شود و سپس راه های پیدایش آن مسدود گردد. آیا هنوز چنین اقداماتی صورت نگرفته؟ و آیا هنوز هیچ فرد و هیچ موسسه ای به عنوان مقصر یا قاصر به جامعه معرفی نشده است؟ آیا می توان از کنار این خیانت های آشکار و ترساندن کننده بی تفاوت عبور کرد؟

کسانی که بعد از دو دوره حاکمیت بر کشور حالا ژست اپوزیسیونی می گیرند و خواستار عزل مدیر قوه قضائیه و برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری بدون دخالت شورای نگهبان می شوند، آیا صرفاً از هوس های سیاسی خودشان حرف می زنند یا از چیزی خبر دارند و شرایط جامعه را جهت مطرح کردن چنین مطالباتی مساعد می بینند؟ آیا آنها چیزهائی می دانند که دیگران نمی دانند؟ آنها اگر درست می گویند آیا به خواسته هایشان عمل نمی شود؟ و اگر خلاف می گویند آیا با آنها برخورد نمی شود؟ مردم می پرسند حاکمیتی که حتی یک دهم این مطالب را از دیگران تحمل نکرده چگونه اینها را که از خط قرمزها عبور کرده اند تحمل می کند؟ اگر در این تحمل کردن مصلحتی وجود دارد، آیا به مردم گفته نمی شود تا از این همه پرسش و ابهام نجات پیدا کنند؟

اگر اطلاعات احمدی نژاد درست است آیا به ان توجه نمی شود؟اگر دروغ است چرا…؟

فصل یکسان این وقایع، همان چیزی است که زیر پوست جامعه می گذرد و در دیماه گوشه ای از آن بیرون زد. این، یک عارضه مزمن است که با صحبت و نصیحت و حتی تشر و نهیب معالجه نمی شود. قانون را جهت معالجه این عارضه ها وضع کرده اند. هنگامی که قانون را با ملاحظاتی که گرفتار آن هستیم دور بزنیم، این عارضه ها پدیدار می شوند و هر روز رشد بیشتری می کنند و کار به جائی می رسد که چاره کردن آن مسئله می شود.

واژه های کلیدی: برخورد | اطلاعات | برخورد قاطع | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs